• Technologie z klasą

• Grupa uczniów klas VIIa i VIIb od miesiąca listopada do czerwca bierze udział w programie „Technologie z klasą”.
          Najnowsza podstawa programowa zakłada naukę programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Programowanie rozumiane jest nie tylko jako posługiwanie się poszczególnymi językami, ale jako cały informatyczny proces rozwiązywania problemu: od jego zauważenia poprzez opracowanie rozwiązania, jego zaprogramowanie, przetestowanie i ewentualną korektę.
          Tak rozumiane programowanie uczy dobrej organizacji pracy i wspomaga kształcenie takich umiejętności jak logiczne myślenie czy precyzyjne formułowanie pomysłów.
          W ramach programu uczniowie realizują podstawę programową, rozwijają umiejętności rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych (przy wykorzystaniu środowiska JavaScript), kształtują umiejętność logicznego myślenia, precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów, budują kompetencje potrzebne do pracy zespołowej, zdobywają wiedzę dotyczącą przestrzegania praw i zasad bezpieczeństwa w sieci, a także odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych, rozbudzają i zaspokajają naturalną ciekawość poznawczą.

M. Łuszczak