• READ ON

• W marcu 2017 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu  READ ON  przygotowanego przez Oxford University Press Polska. Ideą projektu jest zachęcanie do czytania i wyrobienie nawyku czytania w języku angielskim poprzez dobór lektur o odpowiedniej tematyce i na odpowiednim poziomie trudności dostosowanym do indywidualnych możliwości każdego dziecka. W naszej szkole w projekcie bierze udział  grupa  uczniów z klasy Va i Vb.  Przystępując do niego uczniowie  otrzymują do dyspozycji zestaw 70 lektur w języku angielskim o różnorodnej tematyce oraz na odpowiednim poziomie językowym, dostosowanym do podstawy programowej w klasach 4–6. Uczestnicy czytają książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i rozwijają kompetencje czytelnicze zgodnie ze swoim aktualnym poziomem znajomości języka. Każdy uczeń w klasie, niezależnie od poziomu znajomości języka, ma możliwość doskonalenia umiejętności w sposób dostosowany do swoich potrzeb. Dzieci są zachęcane do przeczytania w ciągu roku szkolnego jak największej liczby książek i dzielenia się swoimi wrażeniami i opiniami na ich temat, wykonując różnorodne zadania i projekty.

Projekt READ ON w Polsce został przygotowany w oparciu o doświadczenia z Włoch, gdzie podobny projekt jest prowadzony pod patronatem British Council i Ambasady Wielkiej Brytanii w Rzymie. W tym roku był nominowany do prestiżowej nagrody ELTons 2016 w kategorii local innovation. Do tej pory wzięło w nim udział 1300 nauczycieli i 40000 uczniów.

Patronami Projektu są: BRITISH COUNCIL, Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce, Czasopismo dla nauczycieli: JĘZYKI OBCE W SZKOLE, lubimy czytać pl.  Polskie Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych  PASE, Fundacja Rozwoju Edukacji Językowej, Czasopismo The Teacher.

Nasza szkoła mogła zakupić biblioteczkę i przystąpić do projektu  dzięki środkom jakie  przeznaczył na ten cel nasz sponsor OSI FOODWORKS Poland. Bardzo dziękujemy.

Dorota Kalinowska