• Odkryj Dolny Śląsk

• Międzynarodowa organizacja studencka AIESEC co roku organizuje projekty dla polskich szkół i wolontariuszy z całego świata, których głównym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz międzykulturowego zrozumienia, zwalczania stereotypów i nietolerancji.
          W tym roku Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Górze nawiązała współpracę z Politechniką Wrocławską, przy której komitet AIESEC działa od 25 lat i zrzesza 60 młodych ludzi. „Discover Lower Silesia” (Odkryj Dolny Śląsk) to projekt realizowany przez Komitet Lokalny AIESEC Politechnika Wrocławska.

Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do uczenia się języków obcych oraz poznania innej kultury. Biorą w nim udział uczniowie szkół z województwa dolnośląskiego.
          Nasza szkoła w  dniach 29 maja - 2  czerwca 2017 r. gościła trzech studentów z Hongkongu: Jody, Chloe oraz Edmunda.

Podczas bardzo aktywnego tygodnia uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach, zgłębiali wiedzę o innym kraju i jego kulturze, próbowali przysmaków z dalekiej Azji, trenowali tańce przygotowane przez wolontariuszy oraz intensywnie ćwiczyli język angielski.
          Zadbaliśmy również o to, aby zapewnić naszym gościom wiele wrażeń. Studenci obejrzeli spektakl w języku angielskim „Cinderella” („Kopciuszek”) przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Brali udział w ciekawych zajęciach plastyki, wf, uczyli się języka polskiego, spędzali miło czas z dziećmi uczęszczającymi na świetlicę, a także odwiedzili uczniów z sąsiadującego Gimnazjum Nr 2. 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka nasi goście aktywnie włączyli się w obchody tego dnia.

Program „Discover Lower Silesia” stał się również ciekawym wydarzeniem w życiu społeczności lokalnej. W jego realizację zaangażowali się nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale również rodzice uczniów, którzy gościli studentów w swoich domach i zapewniali im interesujący pobyt w naszym mieście oraz dostarczyli niezapomnianych wrażeń.

Justyna Łakomska