• Kompetencje na szóstkę II

• Klasa VI a w listopadzie 2017 r.  przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu  „Kompetencje na szóstkę II ”  organizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Udział w programie zapewnia realizację: podstawy programowej, rozwija kompetencje społeczne uczniów (kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość), kształci  umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania, zapewnia uczniom wszechstronny rozwój osobowy i społeczny (komunikacja i współpraca w grupie, nawiązywanie relacji, planowanie i realizacja wspólnego projektu, dzielenie się zadaniami). Od listopada do końca marca na godzinach wychowawczych realizowane są scenariusze lekcji, urozmaicone filmami i prezentacją. W czasie zajęć uczniowie przygotowują się do pracy projektowej. Trenują umiejętność współpracy w grupie, a także poznają kluczowe etapy pracy projektowej. Tworzą koncepcję różnych projektów. Następnie wybierają najlepszy pomysł, który będą realizować jako jeden własny projekt.  W marcu i kwietniu, w ramach programu, uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w atrakcyjnym ogólnopolskim konkursie, w którym  staną  przed szansą wygrania wartościowych nagród dla siebie i klasy. Pierwsze lekcje – ,, Jakie są moje mocne strony i talenty”, i ,,Dlaczego czasem lepiej w drużynie? ”  zostały już  zrealizowane a uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i kreatywnością projektując model maszyny, która  w znacznym stopniu ułatwiłaby życie ludziom.

Dorota Kalinowska