• Majowe święta w młodszej grupie wiekowej.

        • W tym roku szkolnym kl. II C przygotowała apel dla uczczenia ważnych świąt narodowych 1,2 i 3 Maja. W repertuarze były poważne treści nawiązujące do czasów minionych i obecnych, oprawione tańcem, piosenką i poezją. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali się przed swoimi kolegami z klas I – III oraz rodzicami.

        • Z wizytą w Bibliotece Miejskiej

        • W dniach 7 i 9 maja 2024 klasy VIII a i VIII b wraz z paniami: Moniką Burdziuk, Marią Głowacką i Martą Kaiser odwiedziły Bibliotekę Miejską w Górze. Pod czujnym okiem Pani Jolanty Mikłosz zwiedziliśmy: na parterze Oddział Dziecięcy, na piętrze - Wypożyczalnię dla Dorosłych i Czytelnię dla Dorosłych. Po krótkiej wizycie w wypożyczalni przeszliśmy do czytelni, gdzie Pani Jolanta Mikłosz zaprezentowała bogatą ofertę biblioteki oraz pokazywała uczniom cenne zbiory zgromadzone w bibliotece np. ręcznie pisaną kronikę Góry. Następnie nawiązując do wszechobecnej technologii komputerowej przedstawiła uczniom liczne niebezpieczeństwa, jakie czyhają na nierozważnych internautów (niezależnie od wieku). W holu natomiast obejrzeliśmy piękną wystawę obrazów autorstwa Janiny Goździewicz. Następnie przeszliśmy do Oddziału Dziecięcego, gdzie obok tradycyjnych zbiorów Pani Joanna Kietlińska pokazała nam instrumenty muzyczne (ukulele i bębny), mogliśmy nawet zagrać na wybranym instrumencie. Dużą ciekawość uczniów wzbudziła maszyna do pisania, niegdyś podstawowe narzędzie w pracy bibliotekarza.  Klasa VIII a dodatkowo wzięła udział w uwalnianiu książek, czyli akcji pn. bookcrossing. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. W Bibliotece Miejskiej w Górze był to piknik z książką dla dzieci i dla dorosłych, na którym wśród wielu interesujących pozycji książkowych można było znaleźć coś dla siebie. Pełni wrażeń wracaliśmy do szkoły już planując kolejną wizytę w tym magicznym miejscu. Do zobaczenia!

           

          Nie zawiera wirusów.www.avast.com

      • Tydzień Ekologiczny w „TRÓJCE”🐝🦌🌳🍀
        • Tydzień Ekologiczny w „TRÓJCE”🐝🦌🌳🍀

        • W dniach 22 – 26 kwietnia w naszej placówce został zrealizowany Tydzień ekologiczny pod hasłem: „Myśl logicznie – żyj ekologicznie”. W realizację Tygodnia Ekologicznego włączyła się cała społeczność uczniowska klas 4-8 oraz nauczyciele. Realizując ten Tydzień kierowaliśmy się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcania ich do pogłębiania wiedzy na temat problemów ekologicznych oraz poznania zasad zdrowego trybu życia. Zaprosiliśmy również przedstawicieli zaprzyjaźnionego Koło Łowieckie nr 24 "Bażant" w Górze.

          Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem. W zależności od dnia, jaki obchodziliśmy, uczniowie i nauczyciele ubierali się w określone barwy. Odbywały się na różnych poziomach klas quizy, zabawy tematyczne, konkursy plastyczne, łamigłówki, pogadanki tematyczne. Zostały wykonane plakaty ekologiczne, które umieścili na drzwiach swoich klas.

          Rozpoczęliśmy 22 kwietnia Dniem Wody – obowiązywał kolor niebieski. W tym dniu nauczyciele przeprowadzili zadania konkursowe nt. zasobów wody na Ziemi, uczniowie układali puzzle, łamigłówki matematyczno- przyrodnicze dotyczące ochrony wód. Odbył się również konkurs plastyczny – Kropelka wody, co mogę zrobić, aby chronić zasoby wody.

          We wtorek ogłoszono Dzień Natury – obowiązywał strój zielony. Uczniowie brali udział w teście ekologicznym „ Czy znam swoją Ojczyznę?”

          Środa nazwana była Dniem Słońca. Tego dnia szkoła jaśniała blaskiem wiosennego słońca, a to za sprawą żółtych ubrań wszystkich, którzy tego dnia byli w szkole. I tu również klasy uczestniczyły w różnych zadaniach konkursowych.

          Czwartek to Dzień Zdrowia – uczniowie ubrani na kolor pomarańczowy uczestniczyli w pogadance tematycznej nt: „ Zdrowo- ekologiczne; ekologicznie – zdrowo” przeprowadzonej przez p. Agnieszkę Uba; wszyscy uczniowie stwierdzili, iż watro dbać o swoje brzuszki, bo dzięki temu, że wrzucamy do nich zdrową żywność- sami jesteśmy zdrowi.

          W piątek odbyło się podsumowanie Tygodnia Ekologicznego, podczas którego uczestniczyliśmy w pogadankach tematycznych wygłoszonych przez przedstawicieli Koła Łowieckiego Bażant nt. ciekawostek o zwierzętach, jak również znaczenia owadów w przyrodzie- „Gdy giną pszczoły- ginie również człowiek”; odbyło się podsumowanie konkursu na „ EKO- TORBĘ”, zorganizowanego przez p. Kingę Gałuszka. Całość dopełnił apel uczniów koła teatralnego p. Joanny Dawid. Uczniowie w tym dniu zostali nagrodzeni dyplomami, słodkościami dzięki naszej Radzie Rodziców.

          Kolejnym krokiem, który podjęliśmy wraz z całą społecznością szkolną była akcja Sadzenia Drzew na placu naszej szkoły.

          Obchody Tygodnia Ekologicznego pomogły dostrzec piękno naszej planety oraz były okazją do przypomnienia, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko, budzić wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialność za stan środowiska w przyszłości, poczucie troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowywać w duchu miłości i szacunku do przyrody. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zabawę i aktywnie w niej uczestniczyli.

          Organizatorkami były p. Marzena Gardys oraz p. Iwona Misztal - Swojak

        • Spotkanie ze strażakiem

        • 8 maja uczniowie klas młodszych gościli w szkole pana Michała Uściło, który jest pracownikiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze. Pan Michał opowiedział uczniom na czym polega jego praca oraz jakie czynności wykonują strażacy podczas swoich obowiązków zawodowych. Oprócz walki z pożarami, ratują rannych podczas wypadków drogowych i katastrof budowlanych, pomagają podczas klęsk żywiołowych oraz uczestniczą w ewakuacji ludności podczas powodzi. Niosą pomoc także w przypadku zagrożeń chemicznych i ekologicznych. Pan Uściło zaprezentował uczniom podstawowy sprzęt, który posiada każdy strażak podczas akcji ratowniczej. Poinstruował uczestników spotkania, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali zaproszonego gościa. Serdecznie dziękujemy panu Michałowi za to, że zaszczycił nas swoją obecnością i opowiedział o ciężkiej pracy strażaka, którą traktuje jak misję społeczną.

        • Najlepsi matematycy w powiecie

        • 7 maja 2024 r. odbył się finał XXII Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 18 uczniów z 8 szkół podstawowych powiatu górowskiego. Komisja wyłoniła trzech laureatów oraz przyznała jedno wyróżnienie.

          Najlepszym matematykiem w powiecie okazał się Miłosz Szczęśniak z klasy 8a zajmując 1 miejsce. 3 miejsce zajęła Agata Sawicka z klasy 8a. a 2 miejsce zajęła uczennica ze szkoły w Czarnoborsku.

          Miłosz i Agata przygotowywani byli do konkursu pod opieką pani Anity Heinze-Kasprzak.

          Naszą szkołę reprezentowali również Bartosz Kozaczyński, Antoni Kuriata i Michał Humeniuk.

          Gratulujemy sukcesu

      • Jubileusz 20 - lecia przystąpienia naszej szkoły do Programu dla Szkół
        • Jubileusz 20 - lecia przystąpienia naszej szkoły do Programu dla Szkół

        •  

          W tym roku obchodzimy jubileusz 20 –lecia przystąpienia naszej szkoły do unijnego Programu dla Szkól, dzięki któremu uczniowie klas I-V mogą spożywać pyszne mleko pasteryzowane, przetwory mleczne oraz owoce i warzywa dostarczane przez firmę Dars Adamczak, Stanek Sp.J. ze Wschowy. 

          Właśnie we współpracy z właścicielem firmy panem Dariuszem Adamczakiem możliwe było zorganizowanie  edukacyjnego spotkania prof.zw.dr hab.med. Wojciecha Cichego  z beneficjentami programu, uczniami klas czwartych. W uroczystości oprócz dyrekcji, grona nauczycielskiego i pielęgniarki Małgorzaty Mamet udział wzięły przedstawicielki Rady  Rodziców:  Patrycja Baran i Małgorzata Dańko. 

          Pan profesor – specjalista w zakresie pediatrii, medycyny sportowej i gastroenterologii – mistrzowsko przekazał uczniom wiedzę z zakresu żywienia, a w szczególności zalet wynikających ze spożywania mleka pasteryzowanego. Wykrywał przy okazji talenty drzemiące w naszych uczniach, część z nich mianował swoimi asystentami. Po prezentacji profesora odbyły się króciutkie konkursy wiedzy z zasad 6U+1 Stanisława Bergera, w których nasi uczniowie mogli wygrać „zdrowe” nagrody. Mamy nadzieję, że przekazana wiedza zakiełkuje i będzie szerzona w świecie młodego pokolenia. 

           

           

        • Drodzy znajomi

        • Szkoła Podstawowa Nr 3 w Górze bierze udział w akcji charytatywnej "Pan Paragon", która wspomaga Wiktorię Grzelczak w walce z chorobą. Zachęcamy do przynoszenia paragonów za zakupy w dowolnych sklepach i przekazywanie ich w kl. I-III wychowawcom, a kl. IV- VIII do pani Justyna Witkowkiej do sali nr 5

          Warto pomagać.

      • Spotkanie w Pracowni Historii Ziemi Górowskiej
        • Spotkanie w Pracowni Historii Ziemi Górowskiej

        • 7 maja uczniowie klasy III c udali się na zajęcia do Pracowni Historii Ziemi Górowskiej. Dzięki uprzejmości p. Elżbiety Maćkowskiej mogli zobaczyć wiele interesujących eksponatów używanych niegdyś w gospodarstwach domowym oraz przy pracach polowych. Poznali historię każdego z oglądanych przedmiotów, dowiedzieli się skąd one pochodzą oraz w jaki sposób były wykorzystywane kiedyś przez ludzi. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się przedmioty codziennego użytku takie jak: drewniane chodaki, maselnica, tara do prania, kufer na ubrania, moździerz czy cep. Dzięki tym niecodziennym przedmiotom i opowieściom prowadzącej, uczniowie przenieśli się do czasów, w których żyli ich przodkowie. Serdecznie dziękujemy p. Elżbiecie Maćkowskiej za umożliwienie nam spotkania oraz ciekawą lekcję historii.

        • Laureaci XXII Powiatowego Konkursu Ortograficznego klas I-III

        • 8 maja odbył się finał XXII Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas 1-3. Jest nam bardzo miło poinformować, iż laureatami tegorocznego konkursu zostali: Paweł Świątkiewicz z klasy 3c za zajęcia III miejsca oraz Natalia Niewrzał z klasy 3a i Witold Kłys z klasy 3b, którzy otrzymali wyróżnienie.Uczniomzostaną wręczonenagrody podczas uroczystej gali,która odbędzie się5 czerwca w Domu Kultury w Górze.

          Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!

        • SZTUKA PISANIA

        • 25 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny, którego celem było zachęcenie dzieci do pięknego pisania. W konkursie wzięło udział 43 uczniów klas I - III. Zadaniem uczestników było staranne i bezbłędne przepisaniefragmentu bajki.Komisja konkursowaoceniając prace wzięła pod uwagękształt i właściwe łączenie liter, prawidłowerozmieszczenietekstu, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, a także czytelność i ogólne wrażenie estetyczne. Po wnikliwej analizie prac przez jury wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach.

           KLASY I

          I miejsce:

          Wiktoria Tabaka Ia

          Inez RadojewskaIb

          II miejsce:

          Hanna SkrabalakIa

          III miejsce:

          Oliwia Mieczkowska Ib

           

          KLASY II

          I miejsce:

          Emilia Śpiewak IIc

          Małgorzata Ryszewska IIc

          II miejsce:

          Hanna Skupin IIc

          Maria Hołownia IIb

          Hanna NiewrzałIIb

          Zofia AntonickaIIa

          III miejsce:

          Jan ZdrzewieckiIIa

          Michał KosmaczewskiIIb

          Jagoda BreśIIc

           

          KLASY III

          I miejsce:

          Robert Korol IIIa

          Amelia Witko IIIc

          Julia Piechowiak IIIb

          Natasza UściłoIIIc

          II miejsce:

          Marcel Głuszko IIIa

          Witold Kłys IIIb

          III miejsce:

          Wiktoria GortychIIIc

          Maja Zielińska IIIb

           

          Serdecznie gratulujemy.

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Górze, ul. Poznańska 2
      • tel. 065 543 24 17 tel. fax. 065 544 16 31
      • 56 - 200 Góra ul. Poznańska 2 Poland
    • Logowanie